İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Logo Hata Çözümleri
Trendlerdeki Yazı

Logo Ürün Kilitlenme Süresi Kapatma

Logo Ürün Kilitlenme Süresi Kapatma
0

Logo 2.68 veya son sürümleri kullanmaya başlayan Logo kullanıcılarının sık karşılaştığı bir uyarıyla karşı karşıyayız. Aslında bir uyarıdan veya hatadan çok kullanıcıyı koruma altına alan bir kilitleme sistemidir. Program belirli bir süre sonra otomatik kilitleniyor ve işlem yapılmaya devam edilebilmesi için şifre girilmesi isteniyor.

 

Şimdi gelin birlikte bu korumayı nasıl aktif hale getiririz veya iptal ederiz, hep beraber inceleyelim.  Öncelikle kullanmakta olduğumuz programı çalıştırıyoruz.

 

1- Açmış olduğumuz programımızda aşağıda ki görselde ki gibi ”İzle-Seçenekler”e tıklıyoruz.

 

 

2- Yukarıda yaptığımız işlemden sonra karşımıza şu şekilde bir ekran açılacaktır. ”Kullanıcı Seçenekleri-Diğer-Ürün Kilitlenme Süresi” sırasıyla tıklıyoruz.

 

 

3- İşlemleri uyguladıktan sonra ”Ürün Kilitlenme Süresi” modülünü kullanmak istemiyorsak ”0” yazıyoruz veya programın kullanılmadığı anlarda kilitlenmesini istiyorsak Ne Kadar Süre’de kilitlenmesini istiyorsak o rakamı yazıyoruz. Örneğin; program 3 dk. kullanılmazsa otomatik kilitlensin istiyorsak rakamla ”3” yazıyoruz ve Kaydet‘e tıklıyoruz.

 

 

4- Son olarak yukarıda ki görselde görünen ”Toplu Seçenek Güncelle”ye tıkladıktan sonra  yeşil bölgeye tıklayarak hangi kullanıcıya uygulanacağı seçilir. Burada önemli olan bir nokta vardır. Kutucuk içerisinde olan tik mutlaka işaretlenmelidir. Ardından ”Güncelle’‘ tıklanarak işlemlerimiz uygulanmış olur.

 

Yukarıda yaptığımız işlemler tamamen bilgi amaçlıdır. İşlemleri uyguladıktan sonra herhangi bir problemle veya başarısızlıkla karşılaşırsanız bize ”İletişim Formu”ndan ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap