İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Logo Tanımlamalar
Trendlerdeki Yazı

Logo Mail Gönderimi ve Eposta Ayarları

Logo Mail Gönderimi ve Eposta Ayarları
logo mail gönderme ayarları
0

Logo Go, Tiger, Bordro ve Connect ürünlerinde, sistem işletmeni tarafında yapılan bir kaç ayar sonrasında, program içerisinde bulunan, cari hesap ekstresi, fatura, irsaliye, ba/bs mutabakatı, bordro zarfı gibi belgelerin mail olarak gönderimi yapılabilir. Bu yazıda, logo go3 mail gönderme, logo tiger mail gönderme, logo bordro mail gönderme ve logo connect mail gönderme ayarları nasıl yapılır bunları anlatacağım.

Logo Mail Gönderme Ayarları

Sistem işletmeni -> Kuruluş bilgileri -> Eposta ayarlarına giriş yapılır

Logo-Mail-Gönderimi

Açılan pencerede kullanmış olduğunuz mail sunucusuna ait bilgileri girebilirsiniz. Bilgileri bilmiyorsanız sistem yöneticinizden destek alabilirsiniz.

Logo-smtp-mail-gönderimi
 • Kırmızı Alan : Bu bölüm içerisinde E-posta sunucusunun türü seçilir. Logo mail gönderimi işlemini Outlook üzerinden mi yapılmak isteniyor yoksa mail, smtp olarak mı gönderilmek isteniyor buna karar verip iki seçenekten bir tanesi seçilir.
 • Yeşil Alan : Bu kutucuk içerisine sunucu adresi yazılır. Yazım formatı : mail.domain.com (mail.logoyazilimdestek.com)
 • Mavi Alan : Bu bölüme giden sunucu portu yazılır. Genel olarak giden sunucu portu 587 olmakla birlikte, eğer özel bir durum varsa farklı bir port yazılabilir.
 • Pembe Alan : Aslında bu bölüm çok önem arz ediyor. Tls kullan kutucuğu seçili olmalıdır. Bizim için iki adet önemli ssl türü vardır; doğru yöntem ile doğru ssl türü seçilmelidir. Güvenlik türü yanlış seçilirse Logo mail gönderimi işlemini yapmayacaktır.
  • Eğer Outlook ile Logo mail gönderimi yapılıyor ise ssl türü TLS3 olmalıdır.
  • Eğer smtp ile Logo mail gönderimi yapılıyor ise ssl türü vTLS1 olmalıdır.
 • Turuncu Alan : Bu bölüm içerisinde mail adresi ve şifre bilgilerimizi tanımlamamız gerekiyor; e-posta adresi ve kullanıcı adı kutucuklarına mail adresimizi yazmalıyız, şifre kısmına ise mail adresi şifremizi girmeliyiz.

Logo Mail Gönderimi İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sistem işletmeni tarafında gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra, Logo mail gönderimi işlemi için program içerisinde yapılması gereken işlemler vardır;

 1. Cari hesap ekranına geldikten sonra ilgili cari hesabın üzerine sağ tıklayıp değiştir seçeneğini tıklanır. Açılan pencere içerisinde diğer sekmesine tıklanır ve gelen ekran içerisinde alt kısımda form gönderim bilgileri bölümünde gerekli yerler doldurulmalıdır. Mail adresini yazdıktan sonra gönderim şeklini seçmek gerekir yoksa ön değer olan html format ile mailiniz gider. Bu kısımda program size html, rtf, pdf olmak üzere üç seçenek sunuyor.

Cari hesaplar hakkında detaylı bilgi almak için logo cari hesap açma yazımızı okuyabilirsiniz.

Logo-smtp-mail

2. Cari hesap içerisindeki ilgili alanlar doldurulduktan sonra cari hesap ekranına gelinir ve ilgili cari hesap üzerine sağ tıklanarak ekstre gönder seçeneği tıklanır.

netsis-e-posta-gönderme

3. Eğer cari hesap içerisinde diğer sekmesinde ilgili kutucuklar doldurulmadıysa ekstre gönder, sipariş gönder vb. seçenekler tıklandığında her seferinde program size ilgili belgenin hangi mail adresine göndermek istediğinizi sorar.

Logo-outlook-mail

4. Yukarıdaki ekranı geçtikten sonra (eğer cari hesabın içerisinde ilgili alana zaten bir mail adresi girildiyse yukarıdaki ekran gelmeyecek) filtre ekranı gelecek (cari hesap ekstresi için) filtreler verildikten sonra tamam butonuna basılarak devam edilir.

logo-mail-nasıl-gönderilir

5. Eğer Logo mail gönderimi şekliniz Outlook ise bir pencere daha gelecek ve izin ver dediğiniz zaman mail gidecektir. Eğer smtp olarak gönderiyorsanız aşağıdaki pencere gelmeyecektir.

logo-go-plus-mail-gönderme

Bu adımları takip ettikten sonra başarılı bir şekilde Logo mail gönderimi işlemini tamamlamış olursunuz ve göndermek istediğiniz belge mail olarak gidecektir.

Logo Connect Mail Gönderme

Logo Connect mail nasıl gönderilir? Sorusunun yanıtını vermeden önce, program içerisinde gerekli ayarlamaların nasıl yapılacağına değineceğim. Logo Connect mail göndermiyor ise muhtemelen yapılan mail ayarı yanlış ya da eksiktir.

 1. Öncelikle Logo Connect sys uygulaması açılarak gelen kullanıcı bilgileri ekranında bilgiler doldurulur.

  logo-connect-sys
 2. Açılan ekranda yukarı kısımda yer alan menüde araçlar + e-posta ayarları adımları takip edilir.

  logo-connect-eposta-ayarları
 3. Gelen pencerede ilgili yerlere bilgileri doğru bir şekilde girilmelidir. Buradaki ayarlamalar Logo ERP içerisindeki e-posta ayarlarına çok benzerdir.

  logo-connect-mail-ayarı-nasıl-yapılır
  • Kırmızı Alan : Bu kısımda e-posta sunucusu seçilir, Outlook üzerinden de gönderim yapılabilir ya da SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) ile maillerin gönderimi yapılabilir.
  • Turuncu Alan : Bu bölümde hangi mail sunucusunu kullanıyorsak, mail.domain.com veya mail.domain.com.tr şeklinde yazılmalıdır (Smtp ayarları farklılık gösterebilir). Sunucu portu 587 (farklı mail sunucularında farklılık gösterebilir) ve TLS Kullan seçeneği işaretlenerek SSL Türü v3 seçilir.
  • Yeşil Alan :  bu kısımda e-posta adresi ve kullanıcı adı kutucuklarına mail adresimizi, şifre kısmına da şifremizi yazmamız gerekir.

Logo Connect Fatura Mail Gönderme

Logo Connect efatura mail gönderme veya Logo Connect earşiv mail gönderme işlemleri oldukça basittir. Yukarıdaki ayarlar doğru bir şekilde yapıldıktan sonra program içerisinde birkaç işlem yapmak yeterli olacaktır.

 1. İlgili fatura üzerine sağ tıklanır, birden fazla fatura gönderilecekse yandaki kutucuklardan çoklu seçim yapıldıktan sonra sağ tıklayıp açılan menüde e-posta ile gönder seçeneğine tıklanır.

  logo-connect-e-posta-ile-gönder
 2. Gelen pencerede ilgili kutucuğa mail adresi girişi de yapılabilir ya da istenilirse kırmızı renkli bölgedeki kutucuk işaretlenebilir. Eğer fatura üzerindeki alıcıya gönder seçeneği işaretlenirse, program burada cari hesap içerisinde diğer sekmesinde fatura mail adresine bakarak işlem yapar.

  logo-connect-mail-ayarı-nasıl-yapılır
 3. Sonrasında program mailleri gönderirken bizi bekletir.

  logo-eposta
 4. Sonrasında ise karşımıza log ekranı gelir ve işlemler tamamlanmış olur.

  Logo-Connect-mail-log

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap