İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Logo Hata Çözümleri

Logo Lisans Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Logo Lisans Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?
0

Kullanmakta olduğumuz Logo programı bazı durumlarda lisans yenileme istemektedir. Güncel lisans süresi bitmişse karşımıza ”Lütfen Lisans Yenileme Yapınız” şeklinde uyarı çıkmaktadır.

 

Şimdi hep beraber Logo lisans yenileme işlemi nasıl yapılır, maddeler halinde görelim. Lisansı güncel olmayan kullanıcılar programın son sürümlerini alamaz, E-Fatura mükellefi olan kullanıcılarda GİB sistemi üzerinde problemlerle karşılaşmaktadır. Yasal mevzuatlara uygun ve son geliştirmeleri kullanmak için lisansınız mutlaka güncel olmalıdır.

 

1- Öncelikle kullanmakta olduğunuz programın; Örneğin Tiger3 Enterprise kullanıyorsanız SYS’yi çalıştırınız. Karşınıza aşağıda ki gibi giriş ekranı gelecektir. Şifrenizi girdikten sonra tamam’a tıklayınız.

 

2- Sonrasında karşınıza aşağıda ki gibi SYS ana ekranı gelecektir. Ekran geldikten sonra sırasıyla ”Yönetim” ardından ”Lisans Yenileme” ye tıklayınız.

 

3- Yukarıda ki işlemleri yaptıktan sonra biraz bekledikten sonra, daha önce satın almış olduğunuz lisans ekranı açılacaktır. Bu ekran açıldıktan sonra, tamam’a tıklayıp bekleyiniz.

 

4- Tamam’a tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda ki gibi bir uyarı ekranı açılacaktır. Bu uyarıda ”Lisans Yenileme işlemini Şu anda Yapmak İstiyor musunuz?”

 

5- Tamam’a tıkladıktan sonra bir süre bekleyiniz. Sonrasın da karşınıza aşağıda gibi bir uyarı daha gelecektir.

 

6- Lisans yenileme işleminiz başarıyla tamamlandı uyarsından sonra tamam’a tıklayınız. Sonrasında ise aşağıda ki gibi son bir ekran çıkacaktır karşınıza.

 

7- En son olarak tamam’a tıklıyoruz ve çıkış yapıyoruz. Artık kullanmakta olduğunuz programın lisansı güncellenmiştir. Artık programınızı çalıştırıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

NOT:  Yukarıda ki işlemleri yaptıktan sonra programın açılmasında başka bir uyarı veya çalışmama gibi sorunlarla karşılaşmaya devam ederseniz sorunun çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap