İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Diğer
Trendlerdeki Yazı

Logo Fiş Kilitleme (Onaylama) Nasıl Yapılır ?

Logo Fiş Kilitleme (Onaylama) Nasıl Yapılır ?
logo fiş onaylama
0

Logo muhasebe programında oluşturulan fiş ve kayıtlar diğer kullanıcıların üzerinde değişiklik yapamaması ve değiştirememesi için kilitlenebilir. Bu işlem logo fiş kilitleme veya logo fiş onaylama olarak adlandırılır. Özellikle Gelir İdaresi Başkanlığı’na beyan edilen fiş ve faturalar için bu işlemi yapmak, ilgili kayıtlar üzerinde değişiklik yapılamaması için uygun olacaktır.

Logo Fiş Kilitleme Nasıl Yapılır ?

 • Onaylama penceresine giriş için menü ağacında aşağıdaki adımlar takip edilir:
  Tiger 3 : Ticari Sistem Yönetimi -> Onaylama / Toplu Onaylama
  Go 3 : Diğer İşlemler -> Onaylama

 

 • Logo fiş onaylama işleminin yapılacağı modül seçilerek aşağıdaki onaylama penceresi ekranı açılır.
  logo fiş onaylama ekranı

   

  • Kırmızı Alan : Bu alanda sistemde kayıtlı iş yerlerine ait daha önce oluşturulmuş onay kayıtları yer alır.
  • Turuncu Alan : Onaylama tarihinin girildiği alandır. Program, bu alana girilen tarihten önceki kayıtları kilitleyecek ve değiştirilmek istendiğinde onay tarihi ve öncesine işlem yapılamaz uyarısı verecektir.
  • Yeşil Alan : Sol taraftan sağ tarafa alınan iş yerleri için logo fiş kilitleme işlemi yapılacaktır. İstenilen iş yerleri bu bölümde seçilir.
  • Mavi Alan : Kullanıcı veya Kullanıcı Grubu bazında logo fiş onaylama işlemi yapılacak ise bu bölümden seçim yapılır ve mor bölgede detayları belirtilir.
  • Mor Alan : Mavi alanda yapılan seçime göre kayıtlar listelenir ve istenilen kayıtlar sağ tarafa alınarak aktif edilir.
 • Yukarıda anlatılan işlemler yapıldıktan sonra Kaydet butonuna basılır ve ekrana gelen “GG.AA.YYYY tarihi ve öncesine işlem yapılamayacak” uyarısına tamam diyerek kaydedilir.
  logo onay tarihi ve öncesine işlem yapılamayacak

   

 • Ardından aynı pencereye tekrar girildiğinde ilgili onay kaydını görebilirsiniz.
  logo fiş kilitleme

   

Logo Onay Tarihi ve Öncesine İşlem Yapılamaz Uyarısı

Yukarıdaki işlemler yapıldıktan sonra, ilgili modüldeki kayıtlar onaylanmış yani kilitlenmiş olacaktır. Bu kayıtlarda değişiklik yapılmak istenildiğinde, onay tarihi ve öncesine işlem yapılamaz uyarı mesajı ile karşılaşılır ve sistem bu işlem yaptırmaz. Onaylanmış fişler üzerinde değişiklik yapılmak isteniyorsa, onaylama işleminin iptal edilmesi gerekir. Bu işlem logo onay tarihi kaldırma ve logo onay tarihi değiştirme ile yapılabilir.

Logo Onay Tarihi Kaldırma

 • Yukarıda bahsi geçen menü ağacı adımları takip edilerek ilgili modülün onaylama ekranı açılır. İlgili ekrandaki onay kaydı üzerinde sağ tuş -> çıkar diyerek onaylama işlemi iptal edilir ve fişler üzerinde değişiklik yapılabilir.

  logo onay tarihi kaldırma

Logo Onay Tarihi Değiştirme

 • Logo onay tarihi iptal etmenin bir diğer yolu da mevcut onay tarihini değiştirmektir. Onay tarihi geri çekildiğinde o tarihten sonraki fişler için logo onay tarihi öncesine işlem yapılamaz uyarısı alınmayacak ve değişiklik işlemi yapılabilecektir. Bu işlem için ilgili onaylama penceresinde yeni onay tarihi verilerek kaydedilir.

  logo onay tarihi değiştirme

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap