İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Logo Hata Çözümleri
Trendlerdeki Yazı

Logo e-Fatura Mükellef Kontrolü Nasıl Yapılır?

Logo e-Fatura Mükellef Kontrolü Nasıl Yapılır?
0

Logo Start3, Go3, Tiger3, Go Wings vb. gibi programları kullanan E-Fatura mükellefleri için son derece önemli olan e-Fatura Mükellef Kontrolü işletmenizin sorunsuz fatura gönderimi için mutlak gereklidir.

 

Bu yazımızda sizlere e-Fatura Mükellef Kontrolü nasıl yapılır? sırasıyla örnek görsellerle birlikte göstereceğiz. Öncelikle yapmamız gereken kullanmakta olduğumuz programda (Örneğin Tiger3 Ent.) sol tarafta bulunan Menü ağacını kullanacağız. Eğer menü ağacı ekranda aktif değilse Çalışma Alanından aktif edebilirsiniz.

 

1- Menü’ye tıklanır ve karşımızda menü ağacında olan modüller gelir.

 

2- Menü ağacında olan modüllerden sırasıyla, Finans ardından ise İşlemler modülüne tıklanır.

 

3- Ardından ise aşağıdaki görselde ki gibi e-Fatura Mükellef Kontrol modülüne tıklanır.

 

4- Sonrasında ise karşımıza beyaz bir ekran açılacak, sol üstte bulunan ”Bütün Cari Hesaplarımı Kontrol” et’e tıkladıktan sonra şu şekilde bir kontrol otomatik olarak başlayacaktır.

 

5- Yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra kısa bir süre bekliyoruz ve karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir.

 

6- Yukarıda ki ekranda ki gibi cari hesapların hepsini işaretliyoruz ve ”Seçili Cari Hesapları Güncelle” ye tıklıyoruz.

Ardından ise karşımıza son bir ekran açılacaktır, aşağıdaki görselde olduğu gibi güncellenen kayıt sayısını gösterecektir.

 

7- Son olarak işlemimiz başarıyla tamamlandıktan sonra ”Tamam” a tıklıyoruz ve çıkıyoruz. Artık cari hesaplarımızda kimlerin e-fatura mükellefi olduğunu görebiliyor ve sistem otomatik olarak fatura keserken bütün bilgileri getirmiş oluyor. Faturalarımızı doğru bir şekilde kesip göndermiş oluyoruz.

 

NOT: Yukarıda yaptığımız işlemlerden sonra herhangi bir sorun veya hata ile karşılaşırsanız bizimle iletişime geçip destek isteyebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap