İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Logo Hata Çözümleri

Logo Can not connect to Logo Server Hatası

Logo Can not connect to Logo Server Hatası
0

 

Logo muhasebe programlarının yüklü olduğu sunucularda programın lisans servisi bulunur. Eğer programınız tek kullanıcılı ise kullandığınız bilgisayar çok büyük ihtimalle programınızın lisans servisinin de üzerinde çalıştığı sunucudur. (ana bilgisayar)

Logo Yazılım kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir uyarı vardır. Logo’da bazen Lmaineng2 başlığıyla ”Can not Connect to LOGO SERVER” karşımıza çıkan hata çoğunlukla yeni lisanslama sistemiyle birlikte gelen Logo servislerinin çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Servisin durması sistemsel olabildiği gibi lisans yenileme işleminin belirtilen süre içerisinde yapılmamasından da kaynaklanmaktadır.

 

 

Cannot Connect To Logo Server At 32070 Hatası Nasıl Düzeltilir?

 

Windows servislerine ulaşmak için iki yöntem vardır;

Birinci Yöntem :

  1. Klavye içerisinde Windows tuşuna basılı tutularak R tuşuna basılır (çalıştır ekranı açılır). Gelen ekranda kutucuğa services.msc yazılır ve tamam butonuna basılır.

 

 

2- Açılan pencere içerisinde Logo’nun servisi bulunur.

 

 

  • Kırmızı Renkli Bölge : İlgili servisi seçtikten sonra buradan eğer servis durmuşsa başlat, servis çalışıyorsa yeniden başlat seçeneğine tıklanır.
  • Yeşil Renkli Bölge : Burada ise ilgili servisin durumu yazar.

 

Kısayoldan Problemi Çözmek:

İşletim  sisteminin sistem yöneticisine girilir.

baslat>çalıstır>services.msc yazılır açılan pencereden logo  servisi  restart  edilir.

 

Cannot Connect To Logo Server At 32070 Hatasını Tamamen Ortadan Kaldırma :

 

Bu problem servis ile bağlantılı ise bir not defteri açılıp aşağıdaki komutlar yazılmalıdır.

  1. Net Stop Logo servisinin adı (servis üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğine tıklayarak hizmet adını görebilirsiniz.)
  2. Net Start Logo servisinin adı (servis üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğine tıklayarak hizmet adını görebilirsiniz.)

Yukarıdaki komutlar yazıldıktan sonra dosya kayıt edilir ve uzantısı .txt yerine .bat olarak değiştirilir ve bu dosya windows startup (başlangıç) klasörü içerisine atılır. Bu yaptıklarımız sayesinde windows açılırken logo servisini önce durduracak sonra başlatacak.

 

Not: Cannot connect to logo server at 32070 hatasını alıyorsanız ve bu işlem adımları faydalı olmadıysa iletişim formunu doldurarak veya telefon destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap