1. Ana Sayfa
  2. Logo Hata Çözümleri

Logo Aynı Numaralı Bir Fiş Daha Var Uyarısı

Logo Aynı Numaralı Bir Fiş Daha Var Uyarısı
3

 

Logo kullanıcılarının en sık karşılaştığı hatalar arasında Logo aynı numaralı bir fiş daha var ve Logo aynı kodlu bir kayıt daha var uyarılarıdır. Eğer bu uyarılardan birisini alıyorsanız, programda açtığınız kartın (cari hesap kartı, stok kartı vb.) veya girdiğiniz hareketin (cari hesap fişi, malzeme fişi vb.) numarası takılmış demektir. Bu hata ancak logo fiş numaralama işlemi ile çözülebilir.

 

Eğer daha önceden verilmiş fiş numaralarını yeni bir fiş eklerken kullanırsak, program Logo aynı numaralı bir fiş daha var veya Logo aynı kodlu bir kayıt daha var uyarılarından birisini verir. Logo aynı numaralı bir fiş daha var uyarısını aşabilmek için Logo kayıt numaralama şablonları üzerinde değişiklik yapmak gerekli. Kullanıcılar bu işlemi yapabilmek için birkaç işlem adımını geçmeleri gereklidir.

 

1- Programda yukarıdaki menüde dosya + fiş numaralama adımları takip edilir.

2- Gelen pencerede kayıtlar genişletilir. Hangi fiş türünün numarası düzeltilecekse (faturalar, banka fişleri, çek/senet vb.) ona çift tıklanır.

3- Açılan ekranda ilgili fiş türünün karşısındaki numara şablonları kolonuna tıklanır ve üç noktaya basılır.

4- Sonraki pencerede bir veya birden fazla numara şablonu olabilir. Bu durumda doğru şablonu bulabilmek adına yeni fatura eklenir ve numarasına bakılır. Sonrasında şablonun sonunda yer alan numara kolonu ile karşılaştırılır bu yol ile doğru şablon üzerinde düzeltme yapılabilir. Şablon üzerinde sağ tıklayıp ve değiştir seçeneğine tıklanır.

5- Gelen ekranda ise son numara kısmı kontrol edilmelidir. Burada numara istenildiği gibi düzenlenir. Buranın çalışma sistemi; eğer fiş numarasının 600 gelmesini istiyorsanız son numara alanına 599 yazmalısınız. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra Logo aynı numaralı bir fiş daha var hatası ekrana gelmeyecektir.

6- Yukarıdaki pencereye kaydet dedikten sonra tüm pencereler kapatılmalıdır. Asla ve asla ilgili numara şablonu seçilerek numarala butonuna basılmamalıdır. Bu işlemi yaparsanız ve yedeğiniz de yoksa, program sene başından itibaren tüm fişlerinizi numara verecektir.

 

Not: Logo Go 3 fatura numarası değiştirme, logo mahsup fişi numaralama ve Logo fatura numarası değiştirme işlemleri de bu yöntem ile yapılabilir. Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala Logo aynı numaralı bir fiş daha var uyarısı alıyorsanız iletişim formunu doldurup veya telefon destek hattından bizi arayabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Sonraki pencerede bir veya birden fazla numara şablonu olabilir. Bu durumda doğru şablonu bulabilmek adına yeni fatura eklenir ve numarasına bakılır. burada fiş no kısmına mı bakılacak?

    • Buse Hanım merhaba,
      Evet fiş no kısmına bakabilirsiniz. Ayrıca firma no kısmından çalıştığınız firmanın numarasından da bulabilirsiniz. Aynı firma numarasına ait birden fazla şablon var ise, tarihlerden veya sizin de yazdığınız gibi fiş no kısmından bulunabilir.

  2. Teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir