İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Logo Bordro Plus

Bordro Plus İşten Çıkış İşlemi Nasıl Eklenir?

Bordro Plus İşten Çıkış İşlemi Nasıl Eklenir?
logo bordro plus işten çıkış işlemi
0

İşten ayrılan personeller için logo bordro plus işten çıkış işlemi yapılması önemlidir. İşten çıkış kaydının yapılabilmesi için personele ait sicil kartı açma işlemi yapılmış olması gerekir. Bordro plus sicil kartı açma ile ilgili yazıya gitmek için tıklayın. Personelin işten çıkış işlemleri yapılıp son puantaj kaydı oluşturulduktan sonra ilgili kuruma çıkışı beyan edilir. Bordro plus işten çıkış kaydı yapıldıktan sonra, personel ile ilgili kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı da hesaplatılabilir.

Bordro Plus İşten Çıkış Kaydı Oluşturma

 • Bordro plus işten çıkış kaydı için sol menüden Sicil Yönetimi -> Kayıtlar -> İşten Çıkış Kayıtları yolu izlenir.
  bordro plus işten çıkış kayıtları

   

 • Açılan pencerede ilgili kısımlar çıkışı yapılacak personele göre doldurulur.
  bordro plus işten çıkış işlemleri

   

 • Kırmızı Renkli Alan: İşten çıkış kaydı yapılacak olan personele ait, sicil numarası, ad ve soyad bilgilerinin girildiği alandır.
 • Yeşil Renkli Alan: Bu kısımdaki işe giriş tarihi, önceki alanda personel seçimi yapıldıktan sonra otomatik olarak sicil kartı içerisinden aktarılır ve bu alana müdahale edilemez. Çıkış tarihi ve İşlem tarihi personelin işten çıkış tarihine göre doldurulur.
 • Mavi Renkli Alan: İşten çıkışı yapılacak personelin, işten çıkış nedeni listeden seçilir. Gerek duyulursa açıklama kısmı doldurulur.
 • Turuncu Renkli Alan: Bu alanda bordro plus işten çıkış işlemi yapılacak personelin varsa, kıdem ve ihbar tazminatı gibi hesaplamalar yapılır. Öncelikle ilgili hakların başındaki kutucuklar işaretlenir. Ardından katsayı ve tutar bilgisi alanları doldurulur. En son sağ tuş -> hesapla diyerek hesaplama yapılır.
 • Mor Renkli Alan: Kıdem, ihbar hesaplaması yapıldıktan sonra ilgili haklara ait süre bilgisi bu alanda görülüp takibi yapılabilir.

 

Tüm alanlar doldurulduktan sonra personele ait son puantaj kaydı oluşturulur ve  işten çıkış kaydı işlemi tamamlanmış olur.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Web site kurulumu, wordpress, php, html, css konularında kendimi geliştirdim. 2017 yılında LOGO Yazılım ile tanıştım. Aynı yıl sertifikalı Logo Sistem Uzmanı oldum. MSSQL ve C# konusunda kendimi geliştirip müşteriye özel raporlamalar yaptım.

Yorum Yap